A czy ale?

Dzień dobry,

czy poprawne jest zdanie:  To nie jest boisko godne mistrzów, a raczej wątpliwej jakości trawnik? Czy użycie  a jest błędem, bo w takich konstrukcjach właściwe jest jedynie  ale?

Pozdrawiam

Agnieszka

Mamy tu do czynienia ze spójnikiem o funkcji prostującej (korygującej). W takim wypadku najwłaściwsze jest użycie spójnika ale lub lecz, np. Nie matka, lecz siostra wyjechała za granicę. Posłużenie się spójnikiem a (Nie matka, a siostra wyjechała za granicę) jest dopuszczalne jedynie w normie użytkowej.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski