Abiezeryta, arwadyta

Witam!
Zastanawiam się czy starotestamentowe nazwy pochodzenia, takie jak Abiezeryta od imienia Abiezer, czy Arwadyta od miasta Arwad, pisać z dużej czy z małej litery?
Dziękuję i pozdrawiam,
Krzysztof
Wielka lub mała litera powinna być użyta zależnie od znaczenia wyrazu. Skoro Abiezeryta jest potomkiem Abiezera, powinniśmy zastosować zapis od litery wielkiej. Nazwy mieszkańców miast zapisujemy małymi literami, a w takim razie powinno być arwadyta.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski