Agata czy Agatha?

Witam.
Mam pytanię o spolszczenie imienia Agatha (w odniesieniu do pisarki Agathy Christie). Czy poprawna jest forma Agata? Znalazłam w Edycji tekstów Wolańskiego zasadę, że imiona niektórych postaci, żyjących przed XX wiekiem, mają oprócz postaci oryginalnej także oboczną postać spolszczoną (np. Aleksandr – Aleksander Puszkin). Czy tę zasadę można analogicznie potraktować do pisarki Agathy Christie?
Czasem imię Agathy Christie bywa polszczone, polskie encyklopedie przytaczaję je jednak w wersji angielskiej. Myślę, że wersji spolszczonej można używać w tekstach mniej oficjalnych, raczej np. w powieściach (gdzie spolszczenie może być ważnym elementem kreacji świata przedstawionego) niż w publikacjach na temat historii literatury lub filmu.
Mirosław Bańko, PWN