Al Capone

Drodzy Państwo,
jak należy odmieniać imię i nazwisko Al Capone? Ponieważ nazwisko ma rodowód włoski, więc końcowe e chyba nie jest nieme, a więc nie można stosować odmiany takiej, jak przy nazwisku Capote. A może się mylę? No i co robić z imieniem? Moim zdaniem odmieniać – Ala, Alem, Alowi, Alu… a może inaczej?
Pozdrawiam
Bogna Widła
Nazwisko jest nieodmienne, Al (czyli skrócona forma imienia Alphonso) zwykle podlega odmianie takiej, jak w Pani liście.
Mirosław Bańko