Alma Mater

Szanowni Państwo,

czy używanie określenia Alma Mater jest właściwe również wobec szkoły średniej (dokładniej liceum), czy stosowane jest ono – zgodnie ze słownikową definicją – wyłącznie w odniesieniu do uczelni wyższej?

Pozdrawiam serdecznie

Łacińskie wyrażenie Alma Mater (dosł. ‘matka karmiąca’), nacechowane podniosłością i książkowością, odnosimy wyłącznie do wyższej uczelni, zwłaszcza uniwersytetu.

Adam Wolański