Alternatywa

Korektorka zwróciła mi uwagę na niepoprawne jej zdaniem użycie słowa alternatywa w zdaniu: Alternatywą dla sztangi są ćwiczenia na klatkę z hantlami. Jednak w słowniku alternatywa opisana jest także jako „potocznie: inna możliwość, inne rozwiązanie”. Wolałabym zostawić alternatywę w tym zdaniu, bo tekst, choć pisany, cechuje się prostym stylem, zrozumiałym dla każdego i zakładam, że w takiej formie alternatywy używają nasi czytelnicy. A może to jednak błąd?
Zdanie Alternatywą dla sztangi są ćwiczenia na klatkę z hantlami jest poprawne – alternatywa jest tu użyta w znaczeniu ‘inna możliwość’, co jest poprawne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski