Alzheimer i alzheimer

Witam serdecznie!
Czy choroba Alzheimera możemy napisać małą literą, jeśli pominiemy rzeczownik choroba i użyjemy samego wyrazu alzheimer, np. w wyrażeniu: „Zapytaj o alzheimera”? Czy takie skróty i uproszczenia sa niedopuszczalne?
Dziennikarka z Koszalina
Nie tylko możemy napisać „Zapytaj o alzheimera”, mając na myśli chorobę, nie człowieka, ale – według Wielkiego słownika ortograficznego PWN – wręcz powinniśmy tak to napisać. Słownik ten podaje dwa hasła: Alzheimer (z przykładem choroba Alzheimera) i alzheimer (z glosą choroba). Podobnie jest z chorobą Heinego i Medina, potocznie zwaną heinemediną (przez małe h).
Mirosław Bańko