Argo

Jak należy odmieniać nazwę statku Argonautów? Ten Argo, ta Argo czy to Argo?
Chodzi o rodzaj gramatyczny. Za wzorcowe należy uznać użycie tej nazwy w rodzaju męskim, np. „Argo był pierwszym greckim statkiem żaglowo-wiosłowym”. Gdyby istniały jakieś wątpliwości, za dopuszczalny można by uznać rodzaj nijaki (ze względu na zakończenie nazwy na -o).
Wniosek: ten Argo, ewentualnie to Argo.
Jan Grzenia