Arletta

Witam,
Po latach użytkowania swojego imienia napotkałam na problem – jak je odmienić? Czy ktoś coś powierza Arletcie czy Arlecie? To pierwsze wydaje mi się bardziej poprawne z punktu widzenia logiki, ale ta druga forma jest łatwiejsza do wymówienia i jakoś ładniej wygląda.
Pozdrawiam
Arletta Deniusz-Janik
Od Arletta pochodzi forma Arletcie, od ArletaArlecie. Jako Arletta (a nie Arleta) powinna Pani używać tej pierwszej, jeśli nie chce Pani wprowadzać innych w błąd.
Podobny problem mają Wioletty i Wiolety, przy czym tu możliwa jest jeszcze pisownia z początkowym V zamiast W, co daje w sumie cztery możliwości.
Gdyby tak pisały się wszystkie kobietty (!), to autorzy słowników imion zacieraliby ręce z radości.
Mirosław Bańko