Arogancki a zarozumiały

Szanowni Państwo,
wpadłem w pewne zakłopotanie, gdy zagłębiłem się w różnice pomiędzy słowami arogancki i zarozumiały. Moje pytanie brzmi: czy te terminy są w pełni zamienne? Czy istnieje jakaś językowa różnica w użyciu którego z tych terminów, czy też każdy arogant będzie jednocześnie zarozumialcem i odwrotnie?
Przymiotniki te różnią się znaczeniowo. Zarozumiały to taki, którego cechuje nadmierna pewność siebie, natomiast arogancką nazwiemy osobę, która jest pewna siebie (może nawet niekoniecznie nadmiernie) i jednocześnie lekceważy innych. Ten ostatni element znaczenia (‘lekceważenie innych’) nie jest obecny w strukturze zarozumiałości.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski