Atmosferyczny film?

Dzień dobry,
Spieram się z kolegą o użycie przymiotnika atmosferyczny. Znajomy użył go w kontekście, atmosferyczny film, mając na myśli nastrój filmu. Uważam, że nie można w takim kontekście użyć tego przymiotnika. Kto ma rację?

Z góry dziękuję za wyjaśnienie.

Pozdrawiam
Magda
Szanowna Pani,
rację ma, oczywiście, Pani. Znajomy zapewne chciał powiedzieć klimatyczny film, lecz niechcący (a może jednak świadomie?) użył przymiotnika o zbliżonym znaczeniu – zbliżonym tylko jednak w użyciach odnoszących się do zjawisk pogodowych.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski