Auchan

Jak powinno poprawnie wymawiać się nazwę znanego centrum/centra (?) handlowego Auchan?
Chyba nie lubi Pan sieci Auchan, skoro jej centrum handlowe chce Pan nazywać „centrem handlowym”. Jej nazwę wymawiamy [oszõ] – z nosowym o na końcu, oczywiście akcentowanym.
Nazwa Auchan powstała podobno jako fonetyczny zapis nazwy Haut Champs, czyli 'wysokie łąki' (od peryferyjnej dzielnicy Lille, w której właściciel Auchan postanowił założyć swój pierwszy sklep).
Mirosław Bańko, PWN