Automatyzacja formuły powitalnej w mailu

Intryguje mnie kwestia związana z interpunkcją. Rozumiem użycie przecinka, kiedy stosujemy formę wołacza w przykładzie „Cześć, Kasiu”, ale co w przypadku, gdy wiadomość jest wysyłana automatycznie i powstaje: „Cześć Kasia!”, „Witaj Kasia!” itd.

Czy wstawiamy przecinek przed imieniem?

Pozdrawiam serdecznie

We współczesnej polszczyźnie wołacz imienia może mieć właściwą sobie końcówkę gramatyczną (np. Cześć, Kasiu), lecz może być także równokształtny z mianownikiem (np. Cześć, Kasia). W jednym i w drugim wypadku obowiązuje ta sama reguła interpunkcyjna.

Adam Wolański