Ba

Mam pytanie odnośnie odmiany popularnego senegalskiego nazwiska Ba. Zasadniczo nazwiska – także obcojęzyczne – należy odmieniać. Czy zatem poprawna odmiana brzmieć będzie: D. By, CMs. Bie, B. , N. ?
Pana Ba proponuję traktować tak samo jak profesora Mmaa, znanego z książki Stefana Themersona. Jej tytuł brzmi, jak wiadomo, Wykład profosora Mmaa. Wobec tego: DB. (Jana / posła / doktora) Ba, C. (Janowi / posłowi / doktorowi) Ba, N. (Janem / posłem / doktorem) Ba, MsW. (Janie / pośle / doktorze) Ba.
Mirosław Bańko, PWN