Bansko i Zemen

Jak brzmi przymiotnik utworzony od nazw bułgarskich miejscowości Bansko i Zemen: bański i zemeński czy banski i zemenski?
Przymiotniki te tworzymy na gruncie języka polskiego, toteż powinny one mieć formę bański i zemeński, analogiczną do polskich przymiotników koszaliński, krotoszyński, które również powstały od nazw zakończonych na -n.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski