Białe Błota

Szanowna Pani Profesor,
mieszkam w miejscowości Białe Błota. Serdecznie Panią proszę o odpowiedź na pytanie, jak poprawnie używać tej nazwy w dopełniaczu: Białych Błot czy może Białych Błót.
Z góry dziękuję za odpowiedź, życząc zdrowia w tych pandemicznych czasach.
Łączę pozdrowienia,
Marek Ejzenberg
Szanowny Panie,
kodyfikację nazw miejscowych zawiera Obwieszczenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 4 sierpnia 2015 roku w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części. Z dokumentu tego dowiadujemy się, że w odmianie nazwy Białe Błota, odnoszącej się do 5 wsi i 5 części wsi (co ciekawe, wszystkie znajdują się w województwie kujawsko-pomorskim) nie ma oboczności tematycznej o: ó, a zatem drugi człon w przypadkach zależnych zawiera głoskę o (Białych Błot).
Dziękuję za życzenia zdrowia, dołączając do nich nadzieję przetrwania tego trudnego czasu w spokoju.
Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski