Biernik czy dopełniacz

Dzień dobry,

Piszę tekst piosenki i mam problem z wersem:

“Więc nie bój się kraść dobre sny”

Czy to dopuszczalna forma?

Wers z biernikiem wydaje mi się niepoprawny, ale brzmi dobrze i ogromnie pasuje mi do rymu i treści.

Poza tym bardzo lubię biernik i żal mi, że znika z języka.

Czy można tak zaśpiewać?

Czy powinno być:

“Więc nie bój się kraść dobrych snów” ?

Przez ciągłe powtarzanie już nie jestem niczego pewna, a w mowie przecież nikt nie używa takich wyrażeń.

Myślę więc o zamianie na "Więc uczysz się kraść dobre sny", choć mniej mi odpowiada.

Proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam

Agnieszka z Warszawy

Jeżeli czasownik niezaprzeczony wymaga połączenia z rzeczownikiem w bierniku, to zaprzeczenie go powoduje zmianę wymagania na dopełniacz (por. np. ukradł samochód – nie ukradł samochodu). Zasada ta dotyczy również konstrukcji zdaniowych, w których czasownik zaprzeczony wiąże się nie tylko z rzeczownikiem, lecz także z bezokolicznikiem. W takim wypadku również należy użyć rzeczownika w dopełniaczu (por. np. bał się ukraść samochód – nie bał się ukraść samochodu). Konstrukcja z biernikiem (oboczna do konstrukcji dopełniaczowej) jest dopuszczalna tylko wówczas, gdy przed bezokolicznikiem występuje zaprzeczony czasownik w rozwiniętym związku frazeologicznym (por np. nie czuł się na siłach zawiadomić ją albo nie czuł się na siłach zawiadomić jej).

W przywołanym w pytaniu wypowiedzeniu niezbędny jest rząd dopełniaczowy: Więc nie bój się kraść dobrych snów.

Adam Wolański