Birmingham

Dzień dobry!
Mam pytanie dotyczące odmiany miasta Birmingham. Otóż piszę opowiadanie z akcją rozgrywającą się w tej miejscowości. Oto cytaty wprost z mojego wypracowania: „Osiadł na stałe w Birmingham (Birminghamie)”, „Udał się do Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Birmingham (Birminghamie)”. Jeśli to możliwe, prosiłbym o odpowiedź jeszcze w dniu dzisiejszym (choć jest niedziela i nie wiem czy ktoś ma jakikolwiek dyżur).
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Domyślam się, że wypracowanie jest na jutro, więc odpowiadam dziś, na podstawie Słownika nazw własnych Jana Grzeni: nazwa Birmingham jest zasadniczo nieodmienna, ale może być odmieniana, jeśli ktoś bardzo chce, według wzoru podobnie zakończonych rzeczowników męskich nieżywotnych, a więc Birminghamu, Birminghamowi, Birminghamem, Birminghamie.
Mirosław Bańko, PWN