Bismarckowski, bismarckowski

Jak powinien brzmieć przymiotnik od nazwiska Bismarck: bismarckowski czy bismarkowski?
W użyciu są obie formy, obie też mają uzasadnienie, jednak w praktyce językowej wyraźnie przeważa bismarckowski. Z tej przyczyny, a też ze względu na to, iż nazwisko Bismarck nie jest polszczone, i ze względu na możliwe skojarzenia, odradzam używanie formy bismarkowski, lepiej będzie pisać bismarckowski – wielką lub małą literą, zależnie od znaczenia.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski