Brozi

Jak odmieniać nazwisko Brozi? Problem dotyczy polskiego uczonego. W mianowniku: Krzysztof Jarosław Brozi. A w dopełniaczu? „Wybór tekstów pod redakcją Krzysztofa Jarosłąwa Broz…”?
Za pomoc dziękuję z ukłonami wdzięczności,
Grażyna Wilk
Jak przymiotnik, a więc: Krzysztof Jarosław Brozi, DB. Broziego, C. Broziemu, NMs. (z/o) Brozim. A w takim razie: „Wybór tekstów pod redakcją Krzysztofa Jarosława Broziego”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski