Bruschetta [wym. brusketta]

Szanowni Państwo,
czy słowo bruschetta wymawia się [bruszetta], czy [brusketta]?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Słowo bruschetta (‘przekąska w postaci grzanki posmarowanej oliwą i roztartym czosnkiem podawana z kozim serem lub sałatką pomidorową i świeżymi ziołami’) wymawia się [brusketta], z lekko przedłużoną głoską [t]. W języku włoskim połączenie liter sc przed głoską h, po której następuje e lub i, artykułuje się zawsze jako [ske], [ski] (stąd także wymowa słowa scherzo jako [skerco]) i nazwiska włoskiego piłkarza Salvatore’a Schillaciego jako [skilaćego].
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie