Brzmi wygodnie

Od dłuższego czasu zastanawia mnie czy brzmi wygodnie (np. Zostań w domu, kupuj z domu! Brzmi wygodnie, prawda?) jest prawidłowym sformułowaniem?
Trudno brzmieniu przypisać cechę wygody – konstrukcja brzmieć wygodnie wydaje się zatem pozbawiona logiki. Można ją potraktować jako metaforę, jednak musiałaby ona mieć solidną motywację, a tej w przytoczonym zdaniu nie można znaleźć.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski
    Wyrażenie brzmi wygodnie to ewidentnie kalka z angielskiego, gdzie czasownik to sound (dosłownie ‘brzmieć’) ma szeroko rozpowszechnione znaczenie przenośne ‘wydawać się, sprawiać wrażenie’.
    Łukasz