Budda

Witam. Mam pytanie o poprawną formę liczby mnogiej słowa budda i jej odmianę. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Budda (wielką literą) to zasadniczo nazwa własna i jako taka nie używana w liczbie mnogiej. Można mówić o Buddach, mając na myśli posągi lub posążki Buddy. W mianowniku Buddowie, dopełniacz podałem wyżej, pozostałe przypadki nie budzą wątpliwości.
Mirosław Bańko, PWN