Budimex

Jak należy pisać Budimex, np. w 2. przypadku odmiany rzeczownikowej: Budimeksu czy Budimexu?
Rodzime skrótowce, będące nazwami firm, zakończone na x, w przypadkach zależnych otrzymują polską pisownię z grupą ks: Budimeksu, Budimeksie. Taka jest nie tylko zasada (nr 27 w Nowym słowniku ortograficznym PWN pod redakcją prof. E. Polańskiego), ale i praktyka świadomych użytkowników polszczyzny. Można się o tym łatwo przekonać, zaglądając do internetowych archiwów Gazety Wyborczej i Rzeczpospolitej.
Katarzyna Sobolewska, PWN