Bundesliga i mistrzostwa Europy

Szanowni Państwo,
czy niemiecka Bundesliga pisze się zarówno z dużej, jak i z małej litery? „Grał w bundeslidze” („Bundeslidze”)?
Czy piszemy: „Występuje na Mistrzostwach Europy”, czy „na mistrzostwach Europy”?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Mirosław
1) Chodzi o jednostkową nazwę pierwszej ligi piłki nożnej w Niemczech. W takim razie należy pisać wielką literą: Bundesliga.
2) Najlepiej pisać „Występuje na mistrzostwach Europy”, wielka litera jest konieczna tylko wtedy, gdy nazwa zawodów występuje w pełnym brzmieniu, np. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Portugalii.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski