Cena – tylko niższa lub wyższa

Czy cena może być mniejsza?
Ostatnio w pewnej notatce prasowej (gdyż nazwanie tego artykułem byłoby nadużyciem) przeczytałam:
Im większa grupa, tym mniejsza cena
i od razu pomyślałam, że cena przecież może być niska (niższa/najniższa ), a nie mała (mniejsza/najmniejsza).
Będę wdzięczna za potwierdzenie.
Pozdrawiam
Oczywiście – cena może być wysoka lub niska, nie zaś duża czy mała, a już na pewno nie droga albo tania (co też się często, niestety, słyszy).
Podobnie – cenę się podnosi lub obniża, a nie zwiększa lub zmniejsza.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski