Cergowa

Proszę o odpowiedź, jak poprawnie odmieniać nazwę miejscowości Cergowa.
Dziękuję.
Nazwa tej podkarpackiej miejscowości ma odmianę przymiotnikową, a nie rzeczownikową, a zatem np. do Cergowej (nie do Cergowy), w Cergowej (nie w Cergowie). W tym samym regionie leży kilka innych miejscowości o nazwach odmieniających się identycznie, np. do Limanowej, z Kolbuszowej, w Piwnicznej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski