Chadzinikolau

Moje pytanie dotyczy nazwiska wybitnego poety i tłumacza Nikosa Chadzinikolau. Czy należy je odmieniać, czy nie? W uzusie przeważa forma nieodmienna, jednak chciałbym się upewnić co do poprawności tej formy.
Nazwiska o takim zakończeniu można odmieniać, choć sprawia to pewną trudność, o której pisałem w poradzie na temat nazwiska Turnau (proszę przeszukać archiwum). Nazwisko Chadzinikolau jednak jest odmieniane rzadko, toteż na podstawie kryterium zwyczajowego trzeba uznać, że najlepszym wyborem jest nieodmienność, a rozsądną alternatywą odmiana analogiczna jak nazwiska wspomnianego wcześniej.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski