Chicago

Witam, moje pytanie dotyczy wymowy słowa Chicago, ponieważ raz słyszę przez [sz], inny razem przez [cz]. Która forma jest właściwa?
Dziękuję i pozdrawiam.
Chicago to słowo angielskie, ale pochodzenia francuskiego, dlatego literom ch odpowiada w nich dźwięk [sz]. Tradycyjna polska wymowa u osób nie znających oryginalnego brzmienia tej nazwy to [czikago]. Dziś słowniki poprawnej polszczyzny traktują oba warianty na równi: [czikago] albo [szikago].
Mirosław Bańko, PWN