Chwila!

Szanowni Państwo,
chciałabym sie dowiedzieć, czy możliwe jest użycie mianownika w zwrocie: Chwila! (ew. Chwilka!). Czy taka forma jest poprawna? Czy też jedyną właściwą formą jest: Chwilkę! (Chwileczkę!)
Z góry dziękuję za odpowiedź,
J. Sobczak
Nie budzi wątpliwości forma Chwileczkę! W tej samej funkcji – aby powściągnąć czyjąś niecierpliwość – możemy powiedzieć Moment! lub Momencik! Dwa ostatnie wyrazy można równie dobrze uznać za mianowniki, jak i za bierniki. Może dlatego w użyciu oprócz biernikowego Chwileczkę! jest też mianownikowa Chwila! i Chwilka! Osobiście jednak odbieram te dwa mianowniki jako raczej potoczne i mniej uprzejme niż Chwileczkę!
Mirosław Bańko, PWN