Ciekawi ciekawsi

Piszę w sprawie słowa ciekawsi. Czy to jakieś słowotwórstwo? Nigdzie nie mogę znaleźć a wydaje mi się oczywiste, że ono istnieje.

Chodzi mi o to, że to przymiotnik, liczba mnoga, stopień wyższy słowa ciekawy. Oni są ciekawi, ale oni są ciekawsi niż tamci? Czy jacy? Bardziej ciekawi?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,

ciekawsi to forma stopnia wyższego rodzaju męskoosobowego przymiotnika ciekawy, tak jak w zdaniu: Pod jednym względem studenci byli ciekawsi niż profesjonalni aktorzy.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski