Ciekawy a interesujący

Szanowni Państwo,
uprzejmie proszę o wyjaśnienie, czy w zdaniu Ciekawą listę nazwisk znajdujemy w sztambuchu z przełomu wieków, słowo ciekawą zostało błędnie użyte?
Spotkałam się z opinią, że przymiotnik ciekawy ma zastosowanie do istot żywych, a do rzeczy martwych stosujemy określenie interesujący. Tak więc w powyższym zdaniu ciekawą powinno być zastąpione interesującą. Czy rzeczywiście jest to błąd?
Nie, nie jest to błąd. Przymiotnik ciekawy może być określeniem zjawisk, wytworów kultury itp. Gdyby tak nie było, większość z nas popełniałaby błędy – mówimy przecież: ciekawy film, ciekawa książka, ciekawe zjawisko itd.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski