Ciężka sytuacja

Czy można powiedzieć „ciężka sytuacja”? Czy znaczenie słowa „ciężki” jako „trudny do zniesienia” jest potoczne?

W wyrażeniu ciężka sytuacja nie ma nic złego. Jednym ze znaczeń przymiotnika ciężki jest 'trudny do zniesienia', czego ilustracją mogą być wyrażenia ciężkie życie, ciężkie położenie, podane przez Wielki słownik języka polskiego ze słownikiem wyrazów bliskoznacznych PWN (wersja elektroniczna).

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski