Co dwa tygodnie a co drugi tydzień

Szanowni Państwo,

czy wyrażenia co dwa tygodnie oraz co drugi tydzień oznaczają to samo? W mowie potocznej stosuje się je zamiennie, ale, próbując zrozumieć samą ich istotę, nie jestem do tego przekonany. Wydaje mi się, że co drugi tydzień oznacza tydzień przerwy między danymi wydarzeniami, gdzie w co dwa tygodnie ta przerwa wynosi już dwa tygodnie.

Z wyrazami szacunku,
Roman Karczewski
Szanowny Panie,
wydaje się, że nie ma różnicy znaczeniowej między wyrażeniami co dwa tygodnie i co drugi tydzień – oba wskazują na to, że między jakimiś wydarzeniami był 2-tygodniowy odstęp (Odwiedzał matkę co drugi tydzień, Odwiedzał matkę co dwa tygodnie).

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski