Co jest przesuwane?

Mam takie zdanie: W bramach i ścianach przesuwanych powinny znajdować się drzwi… .
Czy można jednoznacznie określić z punktu widzenia językoznawcy, czy chodzi o bramy przesuwane i ściany przesuwane, czy jednak może o bramy, i ściany przesuwane?

Znalazłem w poradni wyjaśnienia mówiące że przydawka określająca oba rzeczowniki powinna być w liczbie mnogiej, ale w tym przypadku oba rzeczowniki są w liczbie mnogiej.

dziękuję
pozdrawiam
Zdanie jest dwuznaczne – mowa w nim o przesuwanych ścianach lub o dwóch elementach, które dają się przesuwać – bramach i ścianach. Aby uniknąć niejednoznaczności, należało wyraźnie wskazać, do czego odnosi się przydawka przesuwane, np. W przesuwanych bramach i przesuwanych ścianach… lub W bramach i przesuwanych ścianach… lub W ścianach i przesuwanych bramach… .
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski