Co jest sylabą?

Szanowni Państwo,
czy litera w znajdująca się w przykładowym zdaniu Ola jest w szkole liczy się jako osobna sylaba, czy ze względu na brak sąsiadującej samogłoski nie zalicza się do sylab? Powyższe zdanie ma 5 czy 6 sylab?
Sylaba to jest grupa głosek zawierająca jedną samogłoskę. Przyimek w nie jest samogłoską, ani jej nie zawiera, nie stanowi więc odrębnej sylaby. Zdanie Ola jest w szkole liczy 5 sylab.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski