Co po Szanowni Państwo?

Szanowni Państwo

Czy w listach po wyrażeniu Szanowni Państwo należy stawiać przecinek, kropkę lub wykrzyknik?

Z poważaniem
Anna Pachocka
Po wszelkich formułach adresatywnych stawiamy przecinek (wówczas kolejny wyraz zapisujemy od małej litery) lub wykrzyknik (wówczas kolejny wyraz, stanowiący początek zdania, zapisujemy wielką literą). Kropki nie stawiamy.
Przez wielu użytkowników języka wykrzyknik pod zwrocie adresatywnym jest odbierany jako wyraz emocji.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski