Co po co do zasady?

Dzień dobry,
Natrafiłam na takie zdanie: Co do zasady kandydaci, którzy uzyskali wynik pozytywny z rekrutacji wstępnej oraz po… . Zastanowiło mnie użycie pierwszego przecinka w tym fragmencie: Co do zasady kandydaci, którzy uzyskali… . Czy nie powinno być:
Co do zasady, kandydaci którzy uzyskali … . A może tak: Co do zasady, kandydaci, którzy uzyskali … .

Wywiązała się w pracy dyskusja i każdy ma inny pogląd, bardzo proszę o rozstrzygnięcie.
Z poważaniem
Barbara Wilimowska
Wyrażenie (stosowane na ogół w języku prawnym i prawniczym) co do zasady jest okolicznikiem (jego potocznymi, niedokładnymi odpowiednikami są: zasadniczo, na ogół itd.). Okoliczników nie oddziela się od orzeczenia przecinkiem, a zatem poprawną wersją przywołanego zdania jest: Co do zasady kandydaci, którzy uzyskali… .
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski