Co słychać?

Witam ponownie!
Czy do osoby, z którą jest się na pan/pani można powiedzieć: „Co słychać?”? Czy nie lepiej byłoby: „Co u pana/pani słychać?”? Z kolei, czy odpowiadając na powyższe pytania, mozna odpowiedzieć: „Dobrze/Źle”, czy też należałoby powiedzieć: „U mnie dobrze/źle”?
„Co u Pana/Pani słychać?” to forma uprzejmiejsza. Ale to nie znaczy, że samo „Co słychać?” jest wykluczone w kontaktach osób, które mówią do siebie per pan.
Na tego rodzaju pytania odpowiada się raczej „Dziękuję. Dobrze” niż „Źle”, chyba że mamy powody przypuszczać, iż pytający chce się naprawdę czegoś dowiedzieć, a nie tylko nawiązać rozmowę. Możemy powiedzieć „U mnie dobrze” albo po prostu „Dobrze” – obie formuły są jednakowo poprawne.
Mirosław Bańko