Co tu pisze?

Witam.
Niedawno kłóciłem się ze znajomą na temat prawidłowości sformułowania: tutaj pisze (na plakacie – w tym przypadku). Ja sądzę, iż użycie ww. stwierdzenia jest niedopuszczalne, ona jednak zasłania się jakimiś nowymi prawami. Niestety, nie znalazłem żadnego dokumentu potwierdzającego jej teorię. Dlatego pytam Pana/Panią, czy taki dokument istnieje i czy sformułowanie tutaj pisze jest prawidłowe w odniesieniu do tekstu znajdującego się na plakacie, tablicy etc.
Pozdrawiam serdecznie.
Ludzie często zasłaniają się „jakimiś nowymi prawami”, kiedy nie mają innego argumentu. O wyrażeniu tu pisze, że… pisaliśmy w poradni wielokrotnie, ostatnio pod nagłówkiem „Co tu pisze?” 6 kwietnia 2013. Proszę skorzystać z poradnianego archiwum.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski