Co znaczy: Wstanę na wykład o 8.00?

Szanowna Poradnio,
ostatnio ktoś użył sformułowania Wstanę na wykład o 8, mając na myśli, że wykład jest o 8. Ja natomiast zrozumiałem owe zdanie jako zamiar wstania o 8. Przedyskutowaliśmy sprawę i nie możemy dojść do konsensusu. Czy używanie dwuznacznych zdań jest poprawne językowo? Oraz, które z tych zdań są poprawne, czy są dwuznaczne i co dokładnie znaczą:
-Wstanę na wykład o 8,
-Wstanę o 8 na wykład,
-Wstanę na wykład na 8.

Pozdrawiam
Zdanie Wstanę na wykład o ósmej ma charakter potoczny i znaczy ‘wstanę na wykład, który rozpocznie się o ósmej’. Jeśli ktoś je odczytuje jako ‘wstanę o ósmej, żeby pójść na wykład’, to robi to w sposób nieuprawniony – taki sens nie wynika bowiem ze składni (a ściślej: z szyku wyrazów). Aby wyrazić treść ‘wstanę o ósmej, żeby pójść na wykład’, należy ulokować wyrażenie o ósmej obok czasownika.
Wszystkie trzy zdania podane przez Państwa są poprawne i jednoznaczne, przy czym pierwsze – jak wspomniałam – ma charakter potoczny (zawiera elipsę elementu który się zacznie).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski