Co znaczy za tydzień?

Powiedzieć za tydzień na końcu programu tv, który jest co tydzień o stałej porze, może być tak, że ktoś w ten sposób rozumie i chce powiedzieć o tygodniu, 7 dobach liczonych od początku programu nie od chwili mówienia, ci niby sugeruje przyimek za, co z normą i wyjątkiem znaczeniowym?
Tydzień to siedem dni, a zatem nawet jeśli od momentu wypowiedzenia zdania Zobaczymy się za tydzień do momentu spotkania minie 6 dni i 20 godzin, to w dalszym ciągu będzie to za tydzień.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski