Co zrobić z flagą?

W związku ze świętem 2 maja (Dzień Flagi) w Kielcach pojawiły się ulotki i foldery o treści Wywieź flagę. O co chodzi?
Zapewne o to, by ją skądś (z domu, z miasta?) wywieźć… Miejmy jednak nadzieję, że autor tekstu chciał zachęcić kielczan do tego, by wywiesili flagę, i po prostu popełnił błąd. Powinien był jednak w takiej sytuacji napisać: Wywieś flagę. Czasownik wywiesić tworzy tryb rozkazujący o postaciach: wywieś, wywieśmy, wywieście, natomiast forma wywieź (a także: wywieźmy, wywieźcie) to imperativus czasownika wywieźć.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski