Co zrobiono z wnioskiem?

Zrobić – zrobiono, wykonać – wykonano, dojść – …? Kilka razy w roku potrzebne mi jest określenie „Doszęto do wniosku”. Z tego, co wiem, jest błędne. Zamieniam je więc na „Zebrani doszli do wniosku”, ale mnie to nie zadowala. Faktycznie nie da się… „Doszęto do wniosku”?
„Dochodzono do wniosku” to dobre zdanie, ale „Doszęto (dojdziono) do wniosku” – nie. Można powiedzieć w zamian „Wyciągnięto wniosek” lub „Wysnuto wniosek” albo zmienić konstrukcję na osobową.
Mirosław Bańko, PWN