Cofnąć

Sformułowanie cofnąć do tyłu jest ewidentnie niepoprawne. Ale co z często spotykaną konstrukcją cofnąć wstecz – moim zdaniem jest ona także błędna, ale z racji tego, że bardzo często na nią natrafiam w okolicznościach innych niż swobodna rozmowa zacząłem się zastanawiać…
Jeśli uznajemy cofnąć do tyłu za błędne, to tak samo musimy potraktować cofnąć wstecz. Oba zwroty są identyczne, jeśli chodzi o semantykę.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski