Colloquium niedzielne na ulicy

Szanowni Państwo!
Zwracam się z pytaniem. W wierszu Juliana Tuwima Colloquium niedzielne na ulicy poeta posłużył się takimi formami: szukałem panią, zeszłą razą. Czy z jęzkoznawczego punktu widzenia są to formy poprawne? Czy właściwymi formami są: formy szukałem pani i zeszłego razu?
Dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam
Szukałem panią i zeszłą razą to formy pozanormatywne, ale proszę zauważyć, że tytułowe „colloquium” toczy się na ulicy i jest stylizowane na język potoczny, por. „Jak babcię kocham!”, „Szanowny tatuś pani powiększył grono aniołków!” i inne fragmenty.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski