Comte'owski

Witam,
jak powinien być zapisywany przymiotnik utworzony od francuskiego nazwiska Comte? W literaturze socjologicznej znalazłam chyba wszystkie możliwe warianty: Komtowski, Comtowski, Comte'owski (najczęściej) i Comteowski. Która z wersji jest poprawna?
Serdecznie pozdrawiam, dziękując za Waszą działalność!
zw
Najlepiej pisać Comte'owski, analogicznie do form odmiany tego nazwiska, np. Comte'a, a także do podobnego przymiotnika Saussure'owski, który właśnie w tej formie jest przytaczany przez lingwistów (w tym polonistów). Pozostałym zapisom można zarzucić niezgodność z konwencjami odmiany tego typu nazw (mających na końcu tzw. nieme e) i tworzenia od nich wyrazów pochodnych. Zaskakujące, że najbardziej odporna na takie zarzuty jest forma konsekwentnie spolonizowana, tj. Komtowski. Jest ona jednak mało upowszechniona, utrudnia rozpoznanie, o jaką osobę chodzi, dlatego jej nie polecam.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski