Coudenhove-Kalergi

Jak należy odmienić nazwisko Richarda Coudenhove-Kalergi, jeśli nie poprzedza go odmienione imię?
Trzeba wyjaśnić, że Coudenhove-Kalergi to ród czeski pochodzenia brabanckiego. Pierwszy człon nazwiska należy wymawiać [kudnhof] lub [kaudnhof], co oznacza, że możemy odmieniać oba człony, pisząc Coudenhove'a-Kalergiego. Czesi, którzy do nieodmieniania nazwisk są daleko mniej skłonni od nas, odmieniają tylko człon drugi. Może to być dobra wskazówka, proponuję więc: DB. Coudenhove-Kalergiego, C. Coudenhove-Kalergiemu, NMs. Coudenhove-Kalergim.
Jan Grzenia