Cudzysłów i kursywa

Mam pytanie, jak mam i w jaki sposób pomóc synowi w zadaniu z języka polskiego dotyczącego cudzysłów i kursywy, i interpunkcji. W jaki sposób ma to zapisywać?
Cudzysłów w piśmie odręcznym i typograficznym oraz kursywa w druku są stosowane przede wszystkim do wydzielania słów cytowanych oraz oznaczania specyficznych użyć wyrazów i wyrażeń, np. tytułów, por.

Cezar powiedział: „Przybyłem. Zobaczyłem. Zwyciężyłem”.
W „Odzie do młodości” kilkakrotnie pojawia się wezwanie do solidarnego działania.

lub

Cezar powiedział: Przybyłem. Zobaczyłem. Zwyciężyłem.
W Odzie do młodości kilkakrotnie pojawia się wezwanie do solidarnego działania.

W rękopisach oraz w druku należy używać cudzysłowu o postaci: „ ”, czyli tzw. cudzysłowu apostrofowego (typograficznego). Cudzysłów maszynowy w formie „ „ należy uznać za błąd ortotypograficzny.
Jeżeli w cytowanym tekście, który ma być ujęty w cudzysłów, występują wyrazy lub wyrażenia mające własny cudzysłów, należy ten ostatni zamienić na cudzysłów drugiego stopnia w formie » « lub « », np.

Napisał: „Kup mi dzisiejszą «Rzeczpospolitą»”.
Adam Wolański