Cudzysłów użyty do wyodrębnienia pseudonimów

Dzień dobry,

proszę o informację dotyczącą zapisu pseudonimów bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”. Czy należy je zapisywać w cudzysłowie?

Dziękuję za pomoc :)

Reguła mówiąca o wyodrębnianiu pseudonimów przy użyciu znaku cudzysłowu ma charakter fakultatywny, a nie obligatoryjny. Pseudonimy bohaterów Kamieni na szaniec możemy zatem zapisywać albo jako „Alek”, „Rudy” i „Zośka”, albo jako Alek, Rudy i Zośka.

Adam Wolański